Buty powinny być zawsze wygodne i przyjazne dla naszych stóp.

Często jednak przy zakupie obuwia kierujemy się tylko i wyłącznie modą i nierzadko skazujemy takim wyborem nasze stopy na dyskomfort chodzenia. Oczywiście modne nie znaczy niewygodne ! W dzisiejszych czasach połączenie mody, a nawet elegancji z wygodą jest przecież możliwe. Kupując buty zawsze jednak powinniśmy pamiętać o tym, że mają być dobrane zgodnie z przeznaczeniem. Dobrze dopasowanych butów nie czuje się na stopach.

Nie musimy sami skazywać się na męczarnie. Wystarczy przy ich zakupie poświęcić kilka minut więcej na dokładne przymierzenie. Jeśli uciskają lub ocierają zdecydujmy się na inny rozmiar czy inny model. Czasami liczymy na to, że but „rozchodzimy“, lub że dostosuje on się do stopy, a przecież nie zawsze tak bywa. Zasadniczo dobór obuwia nie jest sprawa skomplikowaną, a mimo wszystko zdarza się, że wracamy z zakupów z butami, które nie są przyjazne naszym stopom i naszemu zdrowiu.

Dlatego przy zakupie obuwia nie zapominajmy o tym, że buty mają być przede wszystkim wygodne, bo w nich właśnie spędzamy większą cześć dnia. Starannie dobrane obuwie ma duży wpływ na nasze zdrowie.