Wiele kobiet zmaga się z kompleksem niskiego wzrostu.

Mogłoby się wydawać, że nie powinien być to jakiś szczególnie duży problem, jednakże te panie, które rzeczywiście są bardzo niskie, na ogół źle się czują wśród swoich wyższych koleżanek i gdy spędzają z nimi czas, nieraz mają wrażenie, że wyglądają w ich otoczeniu jak małe dziewczynki. Jest na to jednak sposób. Zamiast przejmować się niskim wzrostem, najlepiej spróbować go sobie optycznie dodać. Do tego właśnie służą szpilki, ale też i inne, znacznie wygodniejsze obuwie damskie, czyli obuwie na platformie, które teraz akurat mają być znów bardzo modne.

Po ten typ obuwia absolutnie każda kobieta powinna sięgnąć. Jest on tak uniwersalny, że przynajmniej jeden jego wariant i jedną parę wypadałoby mieć w szafie. Takie buty na platformie mają liczne zastosowania. Na ogół są noszone latem i wiosną, ale i zimą oraz jesienią potrafią dobrze się sprawdzić, ponieważ są często zakładane na różne specjalne okazje, czyli np. imprezy weselne, karnawałowe bądź sylwestrowe. Czółenka na platformie to taki niezawodny i zawsze świetnie sprawdzający się model obuwia damskiego. Pomimo tego, że jest on wsparty na obcasie i to często dość wysokim, ten obcas zazwyczaj jest znacznie grubszy niżeli w szpilce, a dzięki temu i wygodniejszy. No i akurat te buty nietrudno kupić. Ma je absolutnie każdy sklep z butami damskimi – zarówno ten stacjonarny, jak i internetowy. O każdej porze roku bez problemu można je znaleźć i to w różnorodnych wariantach.

A jak nosić czółenka na platformie? Każda kobieta znajdzie dla nich jakieś zastosowanie. Pomimo swojego z pozoru dość eleganckiego designu takie obuwie damskie niekoniecznie musi być łączone wyłącznie z klasycznymi czy właśnie całkowicie eleganckimi stylizacjami. Śmiało można spróbować nim przełamać luźny zestaw składający się z obcisłych dżinsów i prostego topu. Dzięki takim butom strój stanie się zdecydowanie bardziej kobiecy i seksowny!