Skoro za porządne skórzane baleriny trzeba dać często grubo ponad dwieście złotych, warto by było tak o nie później dbać, aby nie zniszczyły się już po jednym sezonie, a świetnie się nosiły jeszcze przez kolejne długie lata. W pielęgnacji skórzanego obuwia bardzo ważną rolę odgrywa impregnacja. To właśnie nią należy zająć się w pierwszej kolejności, tuż po zakupie. Co nie znaczy, że z zaimpregnowanymi butami nie trzeba już później niczego więcej robić.

Pielęgnacja balerin

Nowo kupione buty, wykonane z prawdziwej naturalnej skóry, muszą jednak zostać porządnie i dokładnie zaimpregnowane. Jak przeprowadzić ten zabieg? Aby przyniósł on pożądane rezultaty, należy przede wszystkim użyć dobrego i jakościowego środka. Nie może to być pierwszy lepszy preparat za kilka złotych. Na impregnat najlepiej wydać przynajmniej te dwadzieścia złotych. Wybranym środkiem powinno się spryskać powierzchnię skóry i poczekać, aż warstwa wyschnie. Czynność można powtórzyć kilkukrotnie. Zabieg należy zakończyć w momencie, gdy preparat przestanie się już wchłaniać w skórzane baleriny.

Jak dbać?

Przeważnie jest jednak tak, że ludzie przejmują się tylko tymi elementami obuwia, które są widoczne dla innych. A przecież o wnętrze butów też trzeba dbać. Może się przecież pojawić Grzybica Skóry. Należy je czyścić i przede wszystkim regularnie spryskiwać antybakteryjnymi sprayami, aby nie dopuścić do namnożenia się bakterii, grzybów czy innych drobnoustrojów. Dość wygodne w użyciu są też specjalne dezodoranty przeznaczone i do stóp, i do butów. Wystarczy spryskać nimi skórzane baleriny od środka, aby uchronić je przed zawilgoceniem czy nieprzyjemnym zapachem.

Ostatni etap pielęgnacji związany jest z pastowaniem. Bo nawet zaimpregnowaną już skórę wypadałoby od czasu do czasu przetrzeć nabłyszczającą bądź matującą pastą. Rodzaj tego kosmetyku nie ma aż tak dużego znaczenia, bo każda pasta działa jednak podobnie. Nałożona na baleriny skórzane wyraźnie je wzmocni i poprawi ich wytrzymałość, a przy okazji zapewni im nieco lepszy wygląd i atrakcyjniejsze wykończenie.