Posiadanie odpowiedniego obuwia nie tylko sprawi, że poczujesz się bardziej komfortowo i nabierzesz energii do stawienia czoła dniu, ale także pozwoli na lepsze zdrowie stóp.

Dlaczego warto kupić wygodne buty?

Noszenie wygodnych butów gwarantuje, że lepiej się chodzi, że stopy czują się komfortowo i wytrzymują codzienną pracę, ale jakie cechy powinno mieć tego typu obuwie? Istnieją różne kryteria, które wyjaśniamy poniżej:

Jakość przede wszystkim

Dobra para butów powinna zapewnić, że stopy są zawsze w dobrej kondycji. Kluczem są ergonomiczne buty, Ergonomiczny buty to takie, które są wykonany tak, aby zapobiegać urazom podczas chodzenia, na przykład wytrzymać kilkugodzinne stanie lub zapewnić komfort podczas jazdy samochodem. Krótko mówiąc, but musi sprostać wszystkim wymaganiom codziennego życia.

Materiał i rozmiar

Materiały, które reklamowane są jako innowacyjne w świecie obuwia muszą pozwalać stopom oddychać, a więc sprzyjać oddychalności.

Jedną z cech, na którą należyzwrócić uwagę przy zakupie obuwia jest to, że powinny mieć odpowiednią ilość miejsca. Innymi słowy, nie powinny być ani zbyt szerokie, ani zbyt ciasne.

Ta cecha ma zapewnić najlepszy komfort i to, że można chodzić i przemierzać długie dystanse bez bólu. Dobry projekt obuwia powinien dopasowywać się do kształtu stopy, jej krzywizny i każdego rodzaj ruchu, dlatego powinien zapewniać ochronę, dobre dopasowanie i bezpieczeństwo podczas chodzenia.

Znaczenie jakości podeszwy

Istnieją trzy główne cechy, które musi posiadać wysokiej jakości podeszwa: musi być odporna, elastyczna i antypoślizgowa. Nie może być całkowicie sztywna, ale nie może być też zbyt elastyczna, dlatego musi zapewniać odpowiednią stabilizację stopy, a także prawidłowe podparcie. Gumowe podeszwy są jednymi z najlepszych, ponieważ zapewniają komfort i elastyczność. W tym przypadku dobrze sprawdzają się buty typu sneakers. Poznaj największych producentów obuwia sneakers. 

Odpowiedni rozmiar obcasa

Obcas nie powinien być zbyt wysoki, ale też nie za płaski, dlatego za wygodne można uznać buty z obcasem od 3 do 5 centymetrów. Zrozumiałe jest, że wysokie obcasy są uwielbiane przez świadome mody kobiety, jednak powinny być one noszone na specjalne okazje i przez krótki czas, ponieważ mogą powodować przeciążenie stopy, zwłaszcza przodostopia, co może prowadzić do kontuzji.

Wkładka

Oddychająca wyściółka i wkładka nie są zwykle często spotykanymi cechami, ale użytkownicy którzy wybeirając tego typu buty są zadowoleni, ponieważ pozwala to chronić zarówno stopę, jak i sam but, przed przykrymi zapachami i nadmierną potliwością.