Większość kobiet przywiązuje dużą wagę do pielęgnacji wyłącznie tych partii ciała, które są widoczne dla innych. Pozostałymi mało kto się przejmuje. No bo kto by tam zawracał sobie głowę codziennym nakładaniem jakiegoś kremu na stopy, skoro te stopy i tak są ukrywane w butach, a już zwłaszcza jesienią i zimą? A jednak nawet o nie trzeba dbać. Pielęgnacja stóp powinna być tak samo ważna jak pielęgnacja dłoni, nóg czy nawet skóry twarzy.

Pielęgnacja stóp w praktyce

Akurat skóra stóp lubi się niestety przesuszać. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka wygląda dość dobrze, w rzeczywistości może być podrażniona. Często też osadza się na niej spora ilość martwego naskórka (sprawdź jak profesjonalnie usuwać naskórek ze stóp na www.stopy.pl), co widać po charakterystycznych zgrubieniach, które pojawiają się zwłaszcza w okolicach pięt i ogólnie podeszwy stóp. Z tymi problemami można sobie jednak poradzić.

Dbanie o stopy to przede wszystkim odpowiedni dobór skarpet, w które są naszym codziennym elementem ubioru. Polski producent Sockfactory oferuje wysokiej jakości bawełniane skarpetki z własnym nadrukiem. Wysokiej jakości wykonane skarpetki chronią nasze stopy przed poceniem i podrażnieniami. Stopy oddychają, a dodatkowo możemy zaprojektować niepowtarzalny wygląd, który wyróżni nas z tłumu.

Dbanie o skórę stóp

Skórę stóp na pewno trzeba regularnie natłuszczać i nawilżać, jednak by przyjęła ona efektywnie nakładane na nią kosmetyki, trzeba też ją czasem zmiękczyć i złuszczyć. Warto sprawić jej od czasu do czasu takie małe domowe spa. Można je rozpocząć od ciepłej kąpieli, czyli od wymoczenia stóp w ciepłej wodzie z dodatkiem jakiegoś fajnego nawilżającego płynu albo zwykłego żelu pod prysznic połączonego np. z oliwą z oliwek.

Co potem? Zaraz po takim zabiegu warto sięgnąć po peelingujące kosmetyki do stóp albo nawet po zwykły mechaniczny peeling, którego na ogół używa się na pozostałych częściach ciała. Złuszczony naskórek pozwoli odsłonić gładką i nową warstwę skóry. To właśnie o nią należy potem zadbać, nawilżając ją i natłuszczając przy pomocy odpowiedniego produktu. Jeżeli zabieg ten wykonuje się tuż przed snem, warto zastosować nawet podwójną dawkę kremu i następnie założyć na stopy jakieś grubsze skarpetki. Dzięki temu rano, po zdjęciu skarpet, skóra będzie wyraźnie nawilżona, odżywiona i gładka. Taka pielęgnacja stóp śmiało może być przeprowadzana nawet co drugi dzień. Zwłaszcza w sezonie zimowym!