Każdy pasjonat narciarstwa, który nie potrafi wyobrazić sobie zimy bez uprawiania swojego ulubionego sportu, powinien zaopatrzyć się w odpowiednie buty narciarskie.

Są one bardzo istotnym elementem wyposażenia każdego narciarza. Dzielą się na kilka grup: race, allround, all mountain, lady oraz buty przeznaczone dla dzieci. Należy ściśle stosować się do zaleceń ekspertów i dobierać buty narciarskie zgodnie ze swoją kategorią i doświadczeniem. Możesz zgłosić się o pomoc do sprzedawcy, aby mieć pewność, że twoje buty nie pozbawią cię przyjemności z uprawiania ulubionego sportu.

Podstawowymi elementami butów narciarskich są mankiety, klamry, elementy o nazwie powerstrap, skorupy i podeszwy. Obuwie należy utrzymywać w dobrym stanie. Podstawowym zabiegiem jest usunięcie wilgoci z wnętrza butów po zejściu ze stoku narciarskiego. Suszenie butów gwarantuje dłuższy okres ich przydatności.

Warto również zaopatrzyć się w środek do dezynfekcji i regularnie spryskiwać nim wkładki obuwia. To zapobiegnie rozwojowi bakterii i grzybów.